Nerezové kotlíky – nová produktová rada pre rok 2017. Pozrite sa čo je nové.

Dnes bude reč o nerezových kotlíkoch, konkrétne o tzv. tenkostenných. Jedná sa o rovnako obľúbené kotlíky ako sú tie hrubostenné. V ich prospech hovorí najmä veľmi priaznivá cena, nízka váha a ak nevarievate guláš skutočne často, môžu byť tou správnou voľbou pre vás.

 

Ak sa ešte len rozhodujete aký kotlík si vybrať, prečítajte si náš článok na túto tému.

 

Ale poďme k veci. Tenkostenné nerezové kotlíky prišli v tejto sezóne so zmenou, ktorú zákazníci ani veľmi nezaregistrovali. Táto navonok drobná zmena sa týka obruče kotlíkov.

 

V pôvodnej verzii bola obruč pomerne tenká a spôsob jej uchytenia vidno na obr.1. Toto riešenie nebolo príliš komfortné, obruč pomerne zle sedela v rukách a pôsobila mierne lacným dojmom.

Nerezový kotlík - stará obruč

Výrobca tento rok (2017) priniesol zlepšenie a k tomu dve nové vychytávky. Obruč je o poznanie hrubšia a masívnejšia, jej uchopenie je príjemnejšie. Dôležitý je aj spôsob uchytenia obruče k telu nerezového kotlíku. Nová produktová rada ju má k telu prinitovanú dvomi masívnymi nitmi, tak ako to je bežné pri hrubostenných kotlíkoch.

Nerezový kotlík detail nový
V neposlednom rade je to aj číselné označenie objemu nerezového kotlíku s ryskou, ktorá označuje hranicu daného objemu.

Týmto sa dá povedať, že tenkostenný nerezový kotlík sa od tých hrubostenných odlišuje len hrúbkou steny a samozrejme váhou.

Nerezové kotlíky detail 

Na prvý pohľad sú tieto dva typy totožné a tak sa aj tenkostenné nerezové kotlíky stávajú zaujímavým darčekom pre príležitostného gulášmajstra.

 

V našej ponuke je niekoľko druhov samostatných nerezových kotlíkov, no popularitou vedú nerezové kotlíky s kotlinou.

 

TIP: Lesklé tenkostenné nerezové kotlíky majú hrúbku steny 0,7mm. Informáciu o ich zosilnenej hrúbke na 0,9mm si overte priamo u konkrétneho predajcu. Hrubostenné nerezové kotlíky sú hrubé 1mm. Na trhu sú dostupné ešte matné nerezové kotlíky, ktoré majú hrúbku steny 1,5mm. Overte si túto skutočnosť pred nákupom.

Diskuse