Zvažujete kúpu kotliny alebo celého kotlíkového setu? Položte si otázku ako často a načo ju chcete používať. 

Akú kotlinu zvoliť?

Pri kúpe kotlíkovej súpravy máme na výber tri základné kombinácie, kde kombinujeme kovovú, nerezovú a smaltovanú kotlinu s rôzymi kotlíkmi či paella panvicami.

Klasická a najpredávanejšia kotlina, ktorá je cenovo najdostupnejšia, je kovová s hrúbkou plechu 1 mm. Kotlina obsahuje iba klasický náter, ktorý sa po čase vypáli. Znamená to, že pri nevhodnom skladovaní sa korózii na kotline nevyhnete. Pri drahších variantách čiže smaltovanej alebo nerezovej kotline vám táto možnosť nehrozí. Našli sme však zlatú strednú cestu a pridali sme do našej ponuky novinku. Jedná sa o kovové kotliny, ktoré sú chránené žiaruvzdorným náterom do 800 °C a ich cena nie je príliš vyššia od klasickej kovovej, v priemere sa jej cena pohybuje o cca 15 eur viac.

Kotlíková súprava so žiaruvzdornou kotlinou

Predĺži sa životnosť kotliny?

Žiaruvzdorná kovová kotlina má na sebe ochranný náter, ktorý sa ani pri vysokých teplotách nespáli a neopadá. Tieto kotliny sa tiež vyrábajú v základných veľkostiach 31 ,36, 39, 42, 45 cm a dajú sa skombinovať s ktorýmkoľvek kotlíkom. Skvelá odolnosť kotliny proti žiaru ju robí doslova pracantom. Využitie v nich nájdu aj domáci výrobcovia údenín, kde sa využíva kotlina ako ohnisko pre malé udiarničky.

 

Diskuse