Nerezová či kovová kotlina pod kotlík na guláš?

Chalupári a záhradkári sú pravidelnými užívateľmi týchto neodmysliteľných nástrojov na záhradach. Ich využitie je široké, niekto v nich páli lístie, iný kotlinu používa ako súčasť udiarne, ale hlavným účelom kotliny je poslúžiť ako ohnisko pod kotlík na guláš. Rozdiel medzi nerezovým a kovovým parákom je v cene a životnosti.

Oplatí sa zainvestovať do nerezovej kotliny?

Ak si kupujete kotlíkovú súpravu na chalupu a viete, že ju využijete 5-6 krát do roka na bežné varenie gulášu, a zároveň nechcete veľa investovať, je pre vás ideálna kovová kotlina s kotlíkom.

Pri  správnom skladovaní a častejšom používaní vám poslúži pomerne dlhý čas, zhruba 3 roky. Hrúbka plechu je 1mm, takže niečo vydrží a pritom majú aj ochranný žiaruvzdorný náter. Pre tých, ktorí si nevedia predstaviť víkend bez toho, aby nevarili guláš, tým sa oplatí hneď na začiatku zainvestovať a kúpiť si kvalitný kotlíkový set s nerezovou kotlinou s hrúbkou steny 1,5mm

Nerezová kotlina s vyšším ohniskom?

Na trhu nájdeme široký sortiment s nerezovými kotlinami ale ako zvoliť tú správnu?

Kedže nerez dobre rozvádza teplo, tak pri kotlinách s nízko položeným ohniskom (telo kotliny je nižšie a po vložení kotlíka do kotliny je malá vzdialenosť medzi kotlíkom a ohniskom) doporučujeme použiť kombináciu so smaltovaným kotlíkom. Pri parákoch s vyšším telom cca 50 cm (vzdialenosť medzi kotlíkom a ohniskom je väčšia) si môžete vybrať kotlík akýkoľvek.

Prinášame novinku z nereze s hrúbkou steny 1,5mm. Kotliny sú ručne vyrábané a ich kvalita vás dostane. Ich výška 80 cm od zeme zaručuje maximalný komfort. Samozrejme pri týchto kotlinách je nutné siahnuť hlbšie do vrecka, no stojí to zato.

Nerezový parák s vysokým ohniskom

Diskuse