Novinky
 kôš do zabijačkového kotla
22,50 € bez DPH 27,- € s DPH
 Grilovacia mriežka
16,67 € bez DPH 20,- € s DPH
 Kotlina 42 cm teleskopické nohy s tromi polohami.
55,- € bez DPH 66,- € s DPH
 Nerezovo-liatinová súprava 16l
188,33 € bez DPH 226,- € s DPH
 nerezová kotlina pod kotlík
141,67 € bez DPH 170,- € s DPH
 Nerezová kotlina a kotlík na guláš
175,- € bez DPH 210,- € s DPH
 medený kotlík s nerezovou kotlinou
165,83 € bez DPH 199,- € s DPH
Odporúčame
  

Medený kotlík

Pridané: 07.07.2019

Máte starý smaltovaný kotlík a zvažujete kúpu nového? Neviete si dať rady či zainvestovať a kúpiť si medený kotlík na večné časy?

Veríme, že v našom článku nájdete odpovede na Vaše otázky.

                                                                                  Medený kotlík

 

Zvažujete kúpu medeného kotlíka a chcete sa o ňom dozvedieť viac? 

 

V prvom rade o medené kotlíky rastie záujem, pretože majú výborné vlastnosti, čo sa týka tepelnej vodivosti. Vrátime sa ale k najčastejšej otázke od zákazníkov: Je konzumovanie jedla, ktoré je navarené v medenom kotlíku zdraviu škodlivé? Samotná meď v priamom kontakte s ohňom sa stáva jedovatou, čo naši predkovia netušili.

 

Treba sa báť?

Nie, problém bol odstránený, a to tak že vnútorná časť medeného riadu je chránená povrchovou úpravou. Aby táto vrstva ostala neporušená a varenie bolo bezpečné, doporučujeme používať na miešanie drevenú varechu. Po dovarení pochúťky jedlo neskladovať v medenom kotlíku, ale preložiť či už do smaltovanej, alebo inej nádoby.

 

Vysoká cena?

Samotná meď je veľmi drahá, a preto aj výrobky z medi nie sú práve najlacnejšie . Napríklad medený kotlík 22l stojí 125eur, na porovnanie smaltovaný kotlík 20l Vám z peňaženky zoberie menej, bezmála 20eur. Nie vždy platí, že cena zodpovedá kvalite, ale pamätajme, nie je kotlík ako kotlík. Keď sa rozhodnete pre kúpu medeného kolíka, kupujete si ho na dlhšiu dobu.

 

Medený kotlík s nerezovou kotlinou.

Osobne si myslím, že ku kvalitnému kotlíku treba aj poriadnu kotlinu. Voľba číslo jeden je nerezová kotlina, pretože spolu tvoria dokonalý kotlíkový set. Ak teda hľadáte vhodný darček, alebo patríte do skupiny náročných guláš majstrov, veríme, že si vyberiete z našej ponuky na stránke

www.topkotliky.sk


Späť na zoznam článkov
Copyright 2015 - 2019 © topkotliky.sk