Milí zákazníci, z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu môže doručenie expresnej zásielky zo strany Slovenskej pošty meškať. Slovenská pošta počas núdzového stavu negarantuje doručenie na nasledujúci pracovný deň po podaní zásielky.

Chystáte si zakúpiť kotlinu pod kotlík, ale neviete si rady?

Najčastejšie otázky zákazníkov sú, aký set s kotlinou zvoliť. Už v predchadzajúcich článkoch sme písali, že to záleží hlavne od toho ako často ju chcete používať a hlavne koľko peňazí chcete zainvestovať. Do tých napredávanejších kategórií sa radia klasické kovové kotliny, ale ponuku sme rozšírili o žiaruvzdorné kotliny (kovová kotlina s kvalitnejším náterom, ktorý sa aj pri vyšších teplotách nespáli a teda náter chráni kotlinu proti korózii). T

iež sme si všimli, že zákazníci stále viac prichádzajú na chuť smaltovaným kotlinám. Ja osobne by som si priplatil a zvolil smaltovaný parák na vysokých nožičkách. Smalt vydrží pomerne veľa a kotlina ostáva stále pekná, no treba sa o ňu starať. Po dovarení treba kotlík umyť, z kotliny vysypať popol a uschovať ju na suché miesto. Medzi nami sú aj takí, ktorí preferujú nerezovú kotlinu.

Máme pre vás v ponuke dva druhy. Prvá je klasický parák s hrúbkou 1 mm  a štandardnou výškou 55 cm. Kotlina obsahuje komplet dymovod so strieškou a popolníkom. Mnohých ale asi sklame prevedenie a spracovanie popolníka výrobcom.

Druhý typ je síce vyrobený z nerezu tenšej hrúbky 0,8 mm, no prevedenie je omnoho kvalitnejšie a masívnejšie. Výška kotliny je 75 cm od zeme po okraj tela, to znamená, že s kotlíkom jej výška bude okolo 75 - 80 cm. Taktiež obsahuje kompletný dymovod so strieškou a prevedenie popolníka je velmi šikovné.

Ak ste rozhodnutí pre kúpu nerezovej kotliny, doporučujeme zvoliť druhý variant, ktorý máme označený ako produkt nerezová kotlina TOP. Predávame ju v troch veľkostiach a to 36, 42,45 cm, takže o kombinácie s kotlíkmi či paella panvicami nie je núdza.