Chystáte si zakúpiť kotlinu pod kotlík, ale neviete si rady?

Najčastejšie otázky zákazníkov sú, aký set s kotlinou zvoliť. Už v predchadzajúcich článkoch sme písali, že to záleží hlavne od toho ako často ju chcete používať a hlavne koľko peňazí chcete zainvestovať. Do tých napredávanejších kategórií sa radia klasické kovové kotliny, ale ponuku sme rozšírili o žiaruvzdorné kotliny (kovová kotlina s kvalitnejším náterom, ktorý sa aj pri vyšších teplotách nespáli a teda náter chráni kotlinu proti korózii). T

iež sme si všimli, že zákazníci stále viac prichádzajú na chuť smaltovaným kotlinám. Ja osobne by som si priplatil a zvolil smaltovaný parák na vysokých nožičkách. Smalt vydrží pomerne veľa a kotlina ostáva stále pekná, no treba sa o ňu starať. Po dovarení treba kotlík umyť, z kotliny vysypať popol a uschovať ju na suché miesto. Medzi nami sú aj takí, ktorí preferujú nerezovú kotlinu.

Máme pre vás v ponuke dva druhy. Prvá je klasický parák s hrúbkou 1 mm  a štandardnou výškou 55 cm. Kotlina obsahuje komplet dymovod so strieškou a popolníkom. Mnohých ale asi sklame prevedenie a spracovanie popolníka výrobcom.

Druhý typ je síce vyrobený z nerezu tenšej hrúbky 0,8 mm, no prevedenie je omnoho kvalitnejšie a masívnejšie. Výška kotliny je 75 cm od zeme po okraj tela, to znamená, že s kotlíkom jej výška bude okolo 75 - 80 cm. Taktiež obsahuje kompletný dymovod so strieškou a prevedenie popolníka je velmi šikovné.

Ak ste rozhodnutí pre kúpu nerezovej kotliny, doporučujeme zvoliť druhý variant, ktorý máme označený ako produkt nerezová kotlina TOP. Predávame ju v troch veľkostiach a to 36, 42,45 cm, takže o kombinácie s kotlíkmi či paella panvicami nie je núdza.

Diskusia