Asi každý z nás, kto má záhradku, si chce uvariť kotlíkovy guláš či grilovať dobrú rybku alebo opekať špekačiky. Vedeli ste ale, že by sa to dalo robiť s jednou  kotlíkovou súpravou? Ponúkame jednoduché riešenie, kotlíkové súpravy so záhradným ohniskom, ktoré  majú viacúčelové využitie.

Povieme si niečo o prenosných záhradných ohniskách, načo slúžia, ako ich správne používať a s ktorým tovarom ho správne skombinovať.

Čo je záhradné ohnisko?

Ohnisko je priestor alebo miesto, v tomto prípade sa jedná o železnú misku v tvare kruhu s tromi niožičkami na založenie ohňa. Oheň však nie je chránený pred vetrom a dažďom narozdiel od krbu, grilu alebo ohňa v kotline. Považujeme to za menšiu nevýhodu, no plusom je, že v ňom môžete opekať špekačky, zavesením kotlíka na rameno si uvariť guláš či perkelt a po výmene kotlíka za grilovaciu mriežku si ugrilovať rybku, zeleninku či mäso.

Prenosné ohnisko by malo byť umiestnené na rovnom a pevnom povrchu a ďalej od domu či chatky, kvôli dymu. Tiež je treba ho strážiť pred deťmi.

Skladá z ohniska , ramena, ktoré sa zasúva do ohniska a na konci ramena je naviják s retiazkou a poistnou kladkou, na zabezpečenie kotlíka či grilovaciej retiazky v určitej výške. Aj napriek svojej veľkosti sa dá celé demontovať a je veľmi dobre skladné.

Ak si zvolíte takýto kotlíkový set na guláš a chcete ho využivať aj na grilovanie, tak jednoducho vymeníte kotlík za grilovaciu mriežku na retiazke a môžete grilovať.

Ak by ste sa rozhodli pre menšiu rodinnú opekačku, tak jednoducho demontujete rameno a ostane vám iba samostatné ohnisko, nad ktorým si hravo opečiete niekoľko špekačiek naraz.

Záhradné ohnisko sa predáva v dvoch variantach a to v čiernom a v striebornom prevedení. V našom obchode sme tieto ohniská už skombinovali so smaltovanými, nerezovými a liatinovými kotlíkmi, ktoré nájdete v našej ponuke kotlíky na guláš so záhradnim ohniskom.

Diskusia