Milí zákazníci, z dôvodu vyhlásenia núdzového stavu môže doručenie expresnej zásielky zo strany Slovenskej pošty meškať. Slovenská pošta počas núdzového stavu negarantuje doručenie na nasledujúci pracovný deň po podaní zásielky.

Zosilnené alebo hrubostenné kotlíky na guláš.

V ponuke rôznych internetových predajcov nájdete samostatné nerezové kotlíky alebo kotlíky v súpravách. Často predajcovia udávajú že sa jedná o „zosilnené“ kotlíky s hrúbkou steny 0,8 mm alebo hrubostenné kotlíky s hrúbkou steny 1,2 mm. Je to však naozaj pravda?

V tomto článku si vysvetlíme zakladaný ale dôležitý rozdiel medzi zosilneným a hrubostenným nerezovým kotlíkom. Objasníme si aj skutočné hrúbky nerezového plechu pri týchto kotlíkoch. Je prinajmenšom zvláštne, no výrobcovia často menili hrúbku plechu z ktorého boli kotlíky vyrábané. Niektorí predajcovia však majú udávané hrúbky kotlíkov ešte v starých hodnotách kde udávajú o 0,1 - 0,2  mm hrubší plech. 

 

Približne do roku 2017 sa dal rozdiel v hrúbke plechu rozoznať aj voľným okom. Nerezové kotlíky hrubé 1mm, mali držiak madla prinitovaný dvomi nitmi. Oproti tomu kotlíky s hrúbkou steny 0,8 mm tieto nity nemali. Ak ste oba kotlíky držali v ruke, bolo cítíť aj rozdiel vo váhe. Viac informácií na túto tému a pár fotiek nájdete v našom článku o novej produktovej rade nerezových kotlíkov.

 

V priebehu roku 2017 však výrobca začal nitovať obruče (rúčky na uchopenie kotlíkov) aj na tenšie kotlíky a tak jediný rozdiel je už len vo váhe, inak sú obe hrúbky na pohľad totožné. Kotlíky sa predávajú ako „zosilnené“ no na niektorých weboch sa udáva  0,8 mm a niekde zase 0,7 mm. No stále sa jedná o totožný tovar. Problém je vtom, že výrobca chce ako každý ušetriť a  cca každé dva roky uberá na hrúbke steny kotlíka.  Hrubostenné kotlíky mali naozaj hrúbku 1,2 mm no v roku  2017 sa aj u nich hrúbka zmenila na 1 mm. 

       

Na trhu sú dostupné aj nerezové kotlíky hrubé 1,5 mm, tiež majú lesklý povrch ale nie sú vyrábané strojovo ale ručne a na dotyk je jasne cítiť rozdiel vo váhe. Ak si zakúpite hrubostenný kotlík treba sa o neho starať tak isto ako keby ste maly smaltovaný, pretože hrubšia stena ho nerobí nesmrteľným.