Kotlíkové sety patria v našom e-shope k najviac predávaným. Pre rok 2019 naším zákazníkom prinášame novinku, ktorú zatiaľ nikde inde nenájdete.

Už dávnejšie sme uverejnili článok, v ktorom sme porovnávali výhody a nevýhody kotlíku v kombinácií s trojnožkou alebo kotlinou. Taktiež sme sa venovali samotným kotlinám pod kotlík aby sme pomohli zákazníkom lepšie sa zorientovať vo veľkostiach kotlín.

 

Dnes sa pozrieme na absolútnu novinku v našej ponuke – teleskopické kotliny pod kotlík. O čo teda vlastne ide? Základ tvorí pôvodná kotlina, ktorá je však dovybavená novými nožičkami. V spolupráci so šikovným majstrom sme po viacerých meraniach, pokusoch a testovaných prototypoch zostrojili kotlinu, ktorá podľa nás a aj podľa reakcií prvých majiteľov spĺňa požiadavky, ktoré sme si pri úprave pôvodného výrobku stanovili.

 

Pred časom sme mali v ponuke kotliny na vysokých nožičkách, o ktoré bol veľký záujem. Tento záujem sme však žiaľ nedokázali plne uspokojiť z dôvodu kapacity samotného výrobcu. A to bol hlavný dôvod prečo sme sa pustili do úpravy vlastnej kotliny.

 

Náš prvý a najdôležitejší zámer bolo ponúknuť na trh kotlinu pod kotlík, v ktorej sa bude variť pohodlnejšie. To znamená aby výška hornej hrany kotlíku bola v príjemnej výške, vhodnej na miešanie gulášu dospelou osobou. Aká výška je však „tá správna“ ? To sme vyriešili práve nastaviteľnými nohami, ktoré je možné zaistiť v troch rôznych polohách.

 

Kotlina pod kotlík s teleskopickými nohami 

 

Druhý zámer bol vyrobiť kotlinu, ktorú bude možno prakticky prenášať a skladovať. To sme dosiahli vyberateľnými nožičkami a tak pri skladovaní alebo prevoze v aute kotlina zaberie menej miesta.

 

Bezpečnosť bola – a stále aj je, veľmi dôležitá. Kotlina pod kotlík s teleskopickými nožičkami má preto spodnú časť nôh spevnenú kruhovou základňou pre dokonalú stabilitu. Ani v najvyššej polohe a pri plnom kotlíku sa pri miešaní neprevráti (iba ak by ste sa o to naozaj veľmi snažili). Takisto všetky zvárané spoje sú skonštruované s dôslednosťou a precíznosťou majstra, ktorý sa vo svojom remesle vyzná. Spoje nôh zaisťujú tri krídlové matice priemeru 6mm. Práve vďaka „krídelkám“ je dotiahnutie a uvoľnenie matice jednoduché a nevyžaduje žiadne náradie.

 

Kotlína vysoká - detail platformyAretácia kotliny v troch polohách

 

Reakcie zákazníkov nám potvrdzujú, že náš zámer sa nám podaril a veríme, že teleskopická kotlina si nájde mnoho spokojných užívateľov a milovníkov varenia gulášu a iných dobrôt.


Kotlinu dodávame v klasickom čiernom prevedení alebo  ako nerezovú kotlinu. Všetky ostatné parametre ako hrúbka plechu 1mm a priemery kotlín zostávajú nezmenené. Či sa už rozhodnete pre kúpu samotnej kotliny na vysokých nožičkách alebo si vyberiete kotlíkový set, veríme, že sa pridáte k naším spokojný zákazníkom.

 

kotlíkový set vysoký

Napríklad aj takýto kotlíkový set na vysokých nohách môže byť ozdobou vašej záhrady. V ponuke máme sety v objemoch od 10 až po 30 litrov, v prevedení s nerezovou alebo kovovou (čiernou) kotlinou a samozrejme s kotlíkmi podľa vlastného výberu.

 

Výška vrchnej hrany kotliny od zeme je pri jednotlivých polohách nasledovná:
A 80cm
B 74cm
C 68cm

 

 

 

 

 

 

 

 

Diskusia